Buca Sultanahmet Öğrenci Yurtları
Buca Sultanahmet Öğrenci Yurtları
Buca Sultanahmet Öğrenci Yurtları Nerede ?

İzmir Buca
Buca Sultanahmet Öğrenci Yurtları Yurt / Apart Türü

Öğrenci Yurdu
Buca Sultanahmet Öğrenci Yurtları Özellik ve İmkanları


Sultanahmet Kız & Erkek Öğrenci Yurdu, ünlü oyuncu Ekin Türkmen ve kardeşi Esin Türkmen kardeşlerin vefat eden babannesi ve dedesine ithafen Buca’da açılmıştır. 150 öğrenci kapasiteli iki farklı binada hizmet veren öğrenci yurdunda profesyonel aşçı, temizlik görevlisi, güvenlik personeli ve uzman yönetim kadrosu bulunmaktadır.
Buca özel öğrenci yurtları arasında  “model yurt” olma amacı taşıyan Sultanahmet öğrenci yurdunda odalar 1 ve 2 kişiliktir. Yurtta her odada banyo bulunmaktadır. Her iki blokta da öğrencilerin spor yapabileceği geniş bir spor salonu yer almaktadır.
Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuz Çeşmeler kampüsü ile Tınaztepe kampüsüne yürüme mesafesinde olan yurtta kalan öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olmak üzere iki öğün yemek verilmektedir. Yemeklerin tamamı yurt aşçıları tarafından özenle hazırlanmaktadır. Yurt yetkilisi Esin Türkmen’in gazeteye verdiği demeçte “Durumu iyi olmayan öğrencilerin de yurtta kalmaya hakkı var. Onlara uygun fiyat indirimi yapıyoruz. Şuan için sınırlı sayıda kontenjanımız var. Ancak her yıl bu sayısı artırmayı düşünüyoruz” dedi.
Buca Sultanahmet Öğrenci Yurtları
Adres:Adatepe Mah. 61 Sk. No:10-12 Buca, İzmir
Telefon:0232 487 90 96
Reklam
Apart ve Yurt Rehberi © 2019-2020