Turkuaz Erkek Öğrenci Yurdu (Çapa Şubesi)
Turkuaz Erkek Öğrenci Yurdu (Çapa Şubesi)
Turkuaz Erkek Öğrenci Yurdu (Çapa Şubesi) Nerede ?

İstanbul Fatih
Turkuaz Erkek Öğrenci Yurdu (Çapa Şubesi) Yurt / Apart Türü

Erkek Öğrenci Yurdu
Turkuaz Erkek Öğrenci Yurdu (Çapa Şubesi) Özellik ve İmkanları


Milli Eğitim Bakanlığının yurt yönergesine uygun olarak açılmış Turkuaz erkek öğrenci yurdu Çapa-Şehremini’de bulunmaktadır. Konumu itibariyle metro ve otobüs duraklarına birkaç dakika mesafededir. Yurt lokasyonu özellikle Çapa Tıp Fakültesi ile İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde okuyan öğrenciler için çok uygundur.
Çapa Tıp Fakültesine yakın erkek öğrenci yurtları arasında incelenen Turkuaz erkek öğrenci yurdu ile fakülte arasında yalnızca 5 dakikalık bir yürüme mesafesi vardır. Bu yakınlığın önemini İstanbul’da yaşayanlar bilir. Özellikle şehir dışından İstanbul’a okumaya gelen öğrenciler ulaşımdan sıkça şikayet etmektedir. Şehrin bu kronik sorununun kısa sürede çözülmesi imkansız görünüyor. Bu sebeple üniversitenize yakın yurtları tercih etmenizi öneririz. Bunun yanında metro ve metrobüse yakın yurtlar da seçiminiz arasında olabilir.
Yurt merkezi bir konumda olduğu için banka, otobüs durağı, kafe, restoran, eczane, market, AVM vb. yerlere çok yakındır. Gece saatlerinde bile yurdun sokağı güvenlidir.
Bezmi Alem Üniversitesinde okuyan öğrenciler için de Turkuaz erkek öğrenci yurdu uygundur. 10-15 dakikalık bir yürüme mesafesi vardır.
Turkuaz Erkek Öğrenci Yurdu (Çapa Şubesi)
Adres:Topkapı Mah. Pazar tekkesi Sk. No:19 Çapa-Fatih, İstanbul
Telefon:0212 532 50 60
Reklam
Apart ve Yurt Rehberi © 2018-2019