Florya Kız Öğrenci Yurdu
Florya Kız Öğrenci Yurdu
Florya Kız Öğrenci Yurdu Nerede ?

İstanbul Bakırköy
Florya Kız Öğrenci Yurdu Yurt / Apart Türü

Kız Öğrenci Yurdu
Florya Kız Öğrenci Yurdu Özellik ve İmkanları


Her geçen gün giderek İstanbul’un nüfusunun artmasının en büyük sebebi de şehirdeki git gide artan üniversite sayısıdır. Bununla beraber her yıl İstanbul’a gelen öğrenci sayısı da artış göstermektedir. Ancak devlet yurtları öğrencilere yetersiz gelmektedir, pek çok öğrenci kalacak yer konusunda sıkıntı çekmektedir. İstanbul gibi büyük bir şehirde kiralar yüksektir. Özellikle öğrenciler için ev kiraları oldukça fazla gelmektedir. Bu nedenle de üniversite öğrencileri yurtlara yönelmektedir.
Florya kız öğrenci yurtları arasında yer alan, Florya Kız Öğrenci Yurdu pek çok üniversiteye yakın ve oldukça merkezi bir konumdadır. Ulaşım açısından;
*İstanbul Üniversitesi’ne 5 km,
*İstanbul Aydın Üniversitesi’ne 200 metre,
*İstanbul Kavram MYO 10 km,
*Kültür Üniversitesi’ne 1,5 km,
*YTÜ’ye 4 km,
*Kadir Has Üniversitesi’ne 1,5 km,
*Arel Üniversitesi’ne 500 m,
*Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne 4 km uzaklıktadır.
Yurt Florya Beşyol mevkindedir ve oldukça merkezi bir konumdadır. Aynı zamanda yurt toplu taşımaya oldukça yakındır. Öğrenci yurdunun metrobüse ve E-5 karayoluna uzaklığı 50 metredir.
1, 2, 3 ve 4 kişilik odalar mevcuttur. Ortopedik yatak, yastık, yorgan ve nevresim takımı imkanları ile yurt odaları öğrenciler için uygundur. Yurt odalarının temizliği günlük olarak yapılmaktadır. Aynı zamanda yurtta 24 saat güvenlik hizmeti bulunmaktadır. Yurt bünyesinde; kantin, spor salonu, eğlence salonu ve etüt odası vardır. Ayrıca ücretsiz wifi, 24 saat sıcak su, doğal gazlı merkezi ısıtma mevcuttur.
Değerli arkadaşlar; İstanbul’da öğrenci olmak maddi anlamda bir külfettir. Dolayısıyla toplu taşımaya bile harcanan ücret bir öğrenci için çok yüksek olabilmektedir. Bu nedenle okula en rahat ve ucuz yol ile gidilebilecek bir mevkide yurt seçmek en doğrusu olacaktır. Bazı okulların servisleri ücretsiz olmaktadır, bu nedenle merkezi bir konumda yurt seçerek bu servislerden de faydalanmak en doğrusu olacaktır.
Florya Kız Öğrenci Yurdu
Adres:Cami sokak no:11 Beşyol-Florya, İstanbul
Telefon:0212 425 35 70
Reklam
Apart ve Yurt Rehberi © 2018-2019