Fatih Özel Pera Kız Öğrenci Yurdu
Fatih Özel Pera Kız Öğrenci Yurdu
Fatih Özel Pera Kız Öğrenci Yurdu Nerede ?

İstanbul Fatih
Fatih Özel Pera Kız Öğrenci Yurdu Yurt / Apart Türü

Kız Öğrenci Yurdu
Fatih Özel Pera Kız Öğrenci Yurdu Özellik ve İmkanları


“İdeallerinizi yükseltin” sloganıyla İstanbul’un Fatih ilçesinde kız öğrencilere barınma imkanı sunan Özel Pera Kız Öğrenci Yurdu merkezi konumuyla tavsiye edebileceğimiz yurtlar arasında yer almaktadır. Değerli arkadaşlar ailenizden uzakta üniversite okumak maddi olarak çok külfetlidir. Hele ki İstanbul’da okuyorsanız yemek, ulaşım, yurt ücreti, ekstra masrafları da dahil ederseniz neredeyse asgari ücrete yakın para harcamak zorunda kalacaksınız. Peki bu masrafları en aza indirmek için ne yapabilirsiniz?
* Kesinlikle üniversitenize yürüme mesafesinde olan bir yurt seçimi yapmalısınız. Bu sayede ayda 100 TL’nin üzerinde ulaşım ücreti cebinizde kalır.
* Mümkünse ve fiyatı da uygunsa kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti sunan yurtları tercih edin. Eğer bu imkan yoksa da üniversite yemekhanesinde yemek yemeye alışın. Hem sağlıklı hem de çok uygun fiyata yemek yiyebilirsiniz.
* Yurt odalarında kalan öğrenci sayısı arttıkça yurt ücreti de genel olarak düşmekte. Ailenizin maddi durumunu dikkate alarak oda seçimi yapmalısınız.
Fatih kız yurtları listesinde incelediğimiz Özel Pera Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu ana caddeye yakın mesafede İstanbul’un merkezi noktalarına tek araç ile kısa sürede ulaşabileceğiniz bir konumda yer almaktadır. İstanbul Üniversitesi Beyazıt ve Vezneciler kampüsüne 10 dakika gibi kısa sürede ulaşmanız mümkün. Ayrıca Çapa Tıp Fakültesi, Cerrahpaşa ve İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültelerine yürüme mesafesindedir. Metro ve tramvay hattına da birkaç dakika içinde ulaşabilirsiniz.
Aileler de kalacağınız yeri merak ediyor olabilir. Galeri sekmesinden yurt odalarına ait görsellere ulaşabilirsiniz. Yine yurdun bulunduğu sokak güvenliğiniz için çok önemlidir. Sayfanın üst kısmında yer alan Google Street uygulamasıyla yurdun bulunduğu sokakta gezintiye çıkabilirsiniz. Tıklama yaparak etrafın güvenilir olup olmadığını, ulaşım noktalarına uzaklığını, market, AVM, hastane vb. alanlara uzaklığını canlı olarak görebilirsiniz.
Üniversite yaşantınızda başarılar dileriz.
Fatih Özel Pera Kız Öğrenci Yurdu
Adres:Haseki Sultan Mah. Cerrahpaşa Cad. Nakşi Sk. No:20 Fatih, İstanbul
Telefon:0212 589 25 35
Reklam
Apart ve Yurt Rehberi © 2019-2020