Ankara Şahin Ulusoy Kız Öğrenci Yurdu
Ankara Şahin Ulusoy Kız Öğrenci Yurdu
Ankara Şahin Ulusoy Kız Öğrenci Yurdu Nerede ?

Ankara Çankaya
Ankara Şahin Ulusoy Kız Öğrenci Yurdu Yurt / Apart Türü

Kız Öğrenci Yurdu
Ankara Şahin Ulusoy Kız Öğrenci Yurdu Özellik ve İmkanları


Şahin Ulusoy Kız Yurdu, öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı ve Ankara’nın ünlü 7.caddesi üzerinde bulunmaktadır. Konumu itibariyle özellikle özel üniversitelerde okuyan öğrenciler için ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. Çankaya, Atılım, TOBB, Bilkent vb. üniversitelerin servislerinin kalktığı Milli Kütüphane’ye 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca Milli Kütüphane metro istasyonuna binerek ODTÜ, Hacettepe (Beytepe kampüsü), Bilkent’e ulaşabilirsiniz.
Gazi Üniversitesi öğrencileriyse üniversiteye yürüyerek gidebilir. 10-15 dakika arasında İİBF ve Hukuk Fakültesinin bulunduğu Beşevler’e; 15-20 dakika yürüyerek de Gazi Üniversitesi merkez kampüse ulaşabilirsiniz.
Ankara Üniversitesinde okuyan öğrencilerse 7.caddeden kalkan dolmuşla 15-20 dakika içinde Cebeci kampüsüne ulaşabilirler. Ya da metroyu kullanarak da aynı sürede üniversite kampüslerine ulaşabilirler.
Yurt rehberi editörleri olarak Ankara’da bulunan tüm yurtları incelemekteyiz. Şahin Ulusoy Kız Yurdu, üniversitelere ulaşım açısından en iyi yurtlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Gazi Üniversitesi kız yurtları arasında yer alan Şahin Ulusoy kız yurdunun genel özellikleri şu şekildedir;
* Yurt 4 kattan oluşmaktadır.
* Odalar 1-2-3 kişiliktir.
* Odalarda bazalı yatak, gardrop, çalışma masası, kitaplık bulunmaktadır.
* Elektrik ve su kesintilerine karşı jeneratör ve su deposu bulunmaktadır.
* Yurtta özel güvenlik personeli bulunmaktadır.
* Odalar ve ortak alanlar düzenli olarak temizlenmektedir.
* İnternet,
* Etüt odası,
* Dinlenme odası,
* Açık büfe kahvaltı ve 4 çeşit akşam yemeği,
2007 yılında üç kız kardeş tarafından açılan Şahin Ulusoy kız öğrenci yurdu üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını en iyi şekilde karşılayabilecek bir yurttur.
Ankara Şahin Ulusoy Kız Öğrenci Yurdu
Adres:Bahçelievler, Aşkabat Cad. 71. Sk. No: 5, Ankara
Telefon:0312 213 59 42
Reklam
Apart ve Yurt Rehberi © 2018-2019