Ankara Özel Kongre Kız Öğrenci Yurdu
Ankara Özel Kongre Kız Öğrenci Yurdu
Ankara Özel Kongre Kız Öğrenci Yurdu Nerede ?

Ankara Yenimahalle
Ankara Özel Kongre Kız Öğrenci Yurdu Yurt / Apart Türü

Kız Öğrenci Yurdu
Ankara Özel Kongre Kız Öğrenci Yurdu Özellik ve İmkanları


Özel Kongre Kız Öğrenci Yurdu Gazi Mahallesinde Gazi Üniversitesi merkez kampüse 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bu özelliğiyle Gazi Üniversitesine yakın kız yurtları arayan öğrenciler Kongre kız yurdunda kalabilir.
Toplam 92 öğrenci kapasiteli yurtta odalar 1, 3, 4, 5 ve 6 kişiliktir. Odalarda bazalı yatak sistemi, kişisel elbise dolabı, LCD TV, buzdolabı ve çalışma masası bulunmaktadır. Yurt odaları doğalgazlı sistemle ısıtılmaktadır. Galeri sekmesinden yurt odalarına ait görsellere ulaşabilirsiniz.
Değerli arkadaşlar Ankara’da yurt seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken üç konu bulunmakta. Bunlardan ilki yurt fiyatlarıdır. 0312 222 00 03 numaralı telefondan Özel Kongre kız yurdu oda ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken ikinci konu ise üniversitenize yakın bir yurt seçimidir. Gazi Üniversitesi merkez kampüste bulunan tüm fakülteler ile İİBF ve Hukuk Fakültesine 10-20 dakika arasında yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bu sayede yol ücreti vermekten kaçınabilirsiniz. Üçüncü konu ise yemektir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği bir öğrenciye günlük en az 20 TL’ye mal olmaktadır. Yemekli yurt seçimi yaparak aylık 600 TL gibi ciddi bir mebladan kurtulabilirsiniz. Aksi takdirde yurt ücreti + ulaşım + yemek ücreti + ekstra giderler ortalama aylık 2.000 TL gibi ciddi bir rakama tekabül etmektedir. Ailenizin bütçesini düşünerek yurt seçimi yapmanızı tavsiye ediyoruz.
KONGRE KIZ YURDU İMKANLARI
* Gazi Üniversitesine yürüme mesafesi (10 dakika), Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine yürüme mesafesi (15 dakika), Gazi Üniversitesi İİBF ve Hukuk Fakültesine yürüme mesafesi (20 dakika), Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesine yürüme mesafesi (25 dakika)
* Ücretsiz kahvaltı ve akşam yemeği
* Yurt odalarında LCD TV ve kesintisiz uydu yayını
* Odalarda buzdolabı
* Sessiz ortamda ders çalışabileceğiniz etüd odası
* Kameralı güvenlik sistemi
* Kablosuz fiber internet
* Düzenli oda temizliği
* Her odada banyo ve tuvalet bulunmaktadır.
* Doğalgazlı ısınma sistemi ve sıcak su
Yurt tanıtımı yaparken öğrenci odaklı objektif yorum yapmaktayız. Kongre kız yurdu Gazi Üniversitesine yakın olduğu için üniversitenin tüm imkanlarından faydalanabilirsiniz. Öğle yemeğini üniversitede yiyebilir, 24 saat açık kütüphanede ders çalışabilir, kampüs içinde bulunan spor faaliyetlerinden faydalanabilirsiniz.
Ankara Özel Kongre Kız Öğrenci Yurdu
Adres:Emniyet Mahallesi Yukarı Sk. No:5 Yenimahalle, Ankara
Telefon:0312 222 00 03
Reklam
Apart ve Yurt Rehberi © 2018-2019