Eylül Kız Yurdu
Eylül Kız Yurdu
Eylül Kız Yurdu Nerede ?

Amasya Merkez
Eylül Kız Yurdu Yurt / Apart Türü

Kız Öğrenci Yurdu
Eylül Kız Yurdu Özellik ve İmkanları

155 öğrenci kapasiteli Amasya Eylül Kız Yurdu, 5 kattan oluşmaktadır ve asansör bulunmaktadır. Yurtta Amasya Üniversitesinde öğrenim gören kız öğrenciler kalmaktadır. Amasya kız yurtları arasında önemli bir konuma sahip olan Eylül Kız Yurdu Eğitim Fakültesi ve Meslek Yüksekokuluna 10 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca ücretsiz yurt servisi ile belli saatlerde servis imkanından faydalanabilirsiniz. Yurt imkanları şu şekildedir;
*Odalar 1-2-3-4 kişilik alternatifli aydınlık, havadar, bazalı, ortopedik yatakları olan tüm ihtiyaçlarınıza uygun dizayn edilmiştir.
*Ücretsiz açık büfe kahvaltı
*Ücretsiz okul servisi
*Ücretsiz Spor Salonu
*Merkezi ısıtma ve soğutma sistemi
*24 saat güvenlik ekibi ve kameralar ile iç ve dış güvenlik hizmeti
*Yeni yangın yönetmeliği gereği betonarme yangın merdiveni
*30 mbit kablosuz internet erişimi<
*Revir hizmeti
*Çamaşır yıkama imkanı
*Valiz odası
*Tüm odalarda buzdolabı
*Tek kişilik odalarda plazma TV
*Odalarda tuvalet banyo ve 24 saat sıcak su imkanı
*Etüt, bilgisayar ve mescid odaları
*Yaz bahçesi
*Teras oturma alanı (Açık- Kapalı)
*Kartlı Giriş – Çıkış Kontrol Sistemi
*24 saat kantin ve restaurant hizmeti
*Mühendislik ve mimarlık fakültesi öğrencileri için teknik çizim masası
*Asansörlü
*Televizyon ve dinlenme köşesi

ODA ÖZELLİKLERİ
* Yurt odaları 1, 2, 3 ve 4 kişiliktir.. Oda zemini laminant parke olup, her odada standart olarak öğrenciye ait çalışma masası, ahşap elbise dolabı, buzdolabı mevcuttur.
* Öğrenciler internet hizmetinden ücretsiz yararlanabilirler.
* Ayrıca toplu kullanım alanlarının temizliği günlük olarak yurt personeli tarafından yapılmaktadır. Yurt idaresi tarafınfan verilen nevresim takımları 15 günde düzenli olarak kat görevlileri tarafından yıkanıp ütülenerek öğrencilerimize teslim edilmektedir.

DIŞ GÜVENLİK
Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerin, huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla 24 saat kesintisiz biri idareci olmak üzere dış güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Dışarıdan gelebilecek her türlü tehditlere karşı caydırıcı önlemlerin alınması amacıyla güvenlik kameraları ile desteklenen özel güvenlik sistemi mevcuttur.

İÇ GÜVENLİK
Öğrencilerimizin özel alanları dışında yurdun girişleri ve çevresi güvenlik kameraları ile 24 saat izlenmektedir.

KARTLI GİRİŞ ÇIKIŞ KONTROL SİSTEMİ
Yurtta kullanılan kartlı geçiş sistemi ile hergün öğrencilerin giriş çıkış saatleri kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Her öğrencinin kendi isimleri ile açılan kart sayesinde her akşam yönetim memuru tarafından kontrol edilerek yurtta bulunan öğrenci sayısı ile ilgili tüm kontroller kolaylıkla yerine getirilmektedir.

BANYO & WC
Tüm odalarda kendine ait banyo ve wc bulunmaktadır.

GENEL KULLANIM
Öğrencilerimizin yurt bahçesinde veya terasta (Kapalı – Açık ) boş vakitlerini değerlendirebilmektedir.

YEMEKHANE
Sabah kahvaltısı ücrete dahildir. Yemelerimiz kaliteli ve taze malzemeler kullanılarak öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır.

KAFETERYA & KANTİN
24 saat hizmet veren kantin ve kafeteryada öğrencilerin için köfte, tost ve gözleme çeşitleri, soğuk ve sıcak içecekler ve kantin ihtiyaçlarını yurdumuzdan giderebilirler.

ETÜT SALONU
Rahat, sessiz ve modern bir çalşma ortamının sağladığı etüt salonlarından öğrenciler 24 saat ücretsiz olarak faydalanabilir.

BİLGİSAYAR ODASI
Yurtta internet bağlantılı bilgisayar odası bulunmaktadır. Bu sayede öğrencilermiz her türlü bilgiye anında ulaşarak araştırma, proje ve ödevlerini hazırlayabilirler. Öğrenciler bilgisayar odasından, ücretsiz faydalanabilirler.

SPOR SALONU
Sağlıklı ve formda kalmak için spor yapmak isteyen öğrenciler için kapalı spor salonu mevcuttur. Öğrenciler spor salonundan da ücretsiz olarak yararlanabilir.

OKUL SERVİSİ
2012 model servis aracıyla öğrenciler yönetimce belirlenen saatlerde ücretsiz olarak üniversiteye servis imkanından faydalanabilirler.

ÇAMAŞIRHANE
Öğrenciler, kişisel çamaşırlarını çamaşırhane bölümünde yıkayabilirler.

BAVUL ODASI
Öğrenciler, boş bavullarını koyabilecekleri bavul odası bulunmaktadır.
Eylül Kız Yurdu
Adres:Şeyhcui Mah. Türkistan Cad. İlteriş Sokak, Amasya
Telefon:0358 250 00 15
Reklam
Apart ve Yurt Rehberi © 2019-2020