Turkuaz Kız Yurdu
Turkuaz Kız Yurdu
Turkuaz Kız Yurdu Nerede ?

Afyonkarahisar Merkez
Turkuaz Kız Yurdu Yurt / Apart Türü

Kız Öğrenci Yurdu
Turkuaz Kız Yurdu Özellik ve İmkanları

Şehir dışında okuyan öğrenciler için barınma, büyük sorundur. Ev kiralarının pahalı olması, devlet yurtlarının kontenjan sayılarının sınırlılığı ve özel yurt fiyatlarının beklenenden yüksek olması öğrenci velilerine ekstra yük olmaktadır. Ancak Afyon ilinde özel yurtlar beklenenin üzerinde değildir. Üstelik özel yurtlarda kalmanın bazı avantajları da var. Güvenlik, fatura derdinin olmayışı, yemek ve bulaşık sorununun olmaması özel yurtların avantajlarından bazılarıdır.

Barınmadan sonra en önemli sorun da ulaşımdır. Yurt, Park Afyon’un hemen karşısında ve şehir merkezine 1 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Üniversite kampüslerine giden dolmuşlar yakından geçmektedir. Yurttan çıktıktan sonra dolmuşla birlikte 15-20 dakika içinde üniversite kampüsünüze ulaşabilirsiniz.

Afyon kız yurtları arasında önemli konuma sahip olan Turkaz Kız Öğrenci Yurdu’nun odaları 3 ve 4 kişiliktir. Tüm odalarda bulunan eşyalar stabildir.

* Televizyon,
* İnternet,
* Merkezi ısıtma sistemi,
* Tüm odalar güneş görmektedir.

Yurtta sabah kahvaltısı hafta içi 7.00-10.00 saatleri arasında, hafta sonralarıysa saat 11’e kadar sürmektedir. Akşam yemekleri ise 18.00-21.00 arasında yenmektedir.
Turkuaz Kız Yurdu
Adres: İnönü Bulvarı Park Afyon A.V.M Karşısı No:69, Afyon
Telefon:0272 214 00 55
Reklam
Apart ve Yurt Rehberi © 2019-2020