Akademi Kız Yurdu
Akademi Kız Yurdu
Akademi Kız Yurdu Nerede ?

Afyonkarahisar Merkez
Akademi Kız Yurdu Yurt / Apart Türü

Kız Öğrenci Yurdu
Akademi Kız Yurdu Özellik ve İmkanları

Afyon Akademi Kız Yurdu, Afyon merkeze 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan Cumhuriyet mahallesinde bulunmaktadır. Yurt binası 8 kattan oluşmaktadır. 6 katta öğrenci odaları bulunurken diğer katlarda kafeterya, spor salonu vb. bulunmaktadır.

Yurt, merkeze yakın olduğu için kolay ulaşım imkanları sahiptir. Üniversite kampüsüne giden dolmuşlar yurt kapısının önünden geçmektedir. Fakültelerin uzaklığına göre yol 10-20 dakika arası sürmektedir.
Konumu itibariyle Restoran, Kafe, Alışveriş Merkezi gibi sosyal aktivite yelpazesi hayli geniş ve öğrenci nüfusu yoğun bir bölgededir.
Yurdun kapasitesi 200’dür. Odalarsa 1, 2, 3 ve 4 kişiliktir.
Yurt odalarında öğrenciye ait baza, çalışma masası, kitaplık ve elbise dolabı bulunmaktadır. Odalarda ayrıca tuvalet ve banyo da bulunmaktadır.
24 saat sıcak su, 24 saat sınırsız internet, 24 saat güvenlik personeli, 24 saat kalorifer
Akademi Kız Yurdu, yaz okulunda da hizmet vermektedir.
Yurtta sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Her iki öğünde de zengin, doyurucu besinler verilmekle birlikte markalı ürünler kullanılmaktadır. Yurt yemekhanesi 400 metre karedir.
100 metre kare genişliğinde ders çalışma odası bulunmaktadır.
En yeni spor aletlerinin bulunduğu spor salonunda öğrencilerin spor yaparak sağlıklı bir vücuda sahip olabilme imkanı vardır.
Digiturk yayını olan 105 ekran plazma TV’li dinlenme salonu bulunmaktadır. Öğrenciler diledikleri zaman salonda film izleyebilirler.
Akademi Kız Yurdu
Adres: Cumhuriyet Mahallesi Kurtuluş Caddesi Devrane Parkı Karşısı No: 139 , Afyon
Telefon:0272 212 33 74
Reklam
Apart ve Yurt Rehberi © 2019-2020