Kozan İklim Kız Yurdu
Kozan İklim Kız Yurdu
Kozan İklim Kız Yurdu Nerede ?

Adana Kozan
Kozan İklim Kız Yurdu Yurt / Apart Türü

Kız Öğrenci Yurdu
Kozan İklim Kız Yurdu Özellik ve İmkanları

Kozan İklim Kız Yurdu, eğitimci insanlar tarafından Kozan’ın en işlek caddesinde kurulan bir kurumdur. Yurdun amacı üniversitede eğitim gören kız öğrencilerin barınma sorununu ortadan kaldırmaktır. Yurtta hafta içi 07.00-10.00 saatleri arasında açık büfe olarak kahvaltı verilmekle birlikte akşam yemekleri de 17.00-21.00 saatleri arasında servis edilmektedir. Hem kahvaltı hem de akşam yemeğinde bulunan yemekler yurtta kalan öğrencilerin istekleri doğrultusunda hazırlanmaktadır. Kahvaltıda en az 12 çeşit kahvaltılık, akşam yemeğinde ise 4 çeşit yemek sıcak bir şekilde öğrencilere sunulmaktadır. Öğrenciler yurtta 24 saat sıcak içecek içme imkanına sahiptir.

Yurt odaları 3,5 ve 6 kişiliktir. Odalar geniş olduğu için öğrenciler birbirlerini rahatsız etmeden diledikleri zaman ders çalışabilir diledikleri zaman da uyuyabilirler. Yurtta ayrıca öğrencilerin rahatça ders çalışabileceği ders çalışma salonu bulunmaktadır.

Odalarda ortopedik bazalı yatak, kişiye özel dolaplar, klima bulunmaktadır. Yurdun tüm alanı günlük olarak kat görevlilerince temizlenmektedir. Öğrenciler kişisel eşyalarını da diledikleri zaman çamaşır makinesinde yıkayıp ücretsiz ütüleme imkanına sahiptirler. Odaların zemini halıflex ile kaplıdır. Nevresim, yastık ve yorgan kılıfları 15 günde bir değiştirilmektedir.

Odaların genel özelliği

Soğutma ısıtma sistemi,
Genel banyo- WC,
Özel tasarımlı oda eşyaları,
Bazalı yatak,
Elbise dolabı,
Çalışma masası,
Ortapedik ofis iskemlesi,
Yurdun her alanında kablosuz internet yayını,
Dışarıdan aramalara açık telefon,
24 saat sıcak su,
Nevresim takımı, yorgan ve yastık yurt yönetimi tarafından verilmektedir.
Kozan İklim Kız Yurdu
Adres:Karacaoğlan Mah. Göç Yolu Turgut Özal Bulvarı Kozan, Adana
Telefon:00
Reklam
Apart ve Yurt Rehberi © 2019-2020