Güven Kız Yurdu
Güven Kız Yurdu
Güven Kız Yurdu Nerede ?

Adana Seyhan
Güven Kız Yurdu Yurt / Apart Türü

Kız Öğrenci Yurdu
Güven Kız Yurdu Özellik ve İmkanları

Üniversiteyi kazanan öğrenciler için şüphesiz en önemli sorun barınmadır. Devlet yurdu-ev-apart-özel yurt arasında kalan özellikle kız öğrenciler için en ideal barınma yeri yurtlardır. Eve çıkmak çok masraflı oluyor. Ev kirası, depozito, emlakçıya komisyon, ev eşyası, düzeni, yemeği, bulaşığı, faturaları derken gerçekten evde yaşamak öğrenciler için daha zordur. Bu sebeple kesinlikle ilkin devlet yurtlarına başvurmanızı tavsiye ediyorum. Ancak devlet yurdu çıkmazsa özel yurt arama vakti gelmiş demektir.

Çukurova Üniversitesine yakın kız yurtları listesinde bugün sizlere Güven Kız Yurdunu tanıtacağım. Sayfanın hemen alt kısmında oda ve bina özellikleriyle ilgili detaylı bir liste var bu sebeple onları tekrar yazmayacağım.

Güven Kız Yurdu binası 2014 yılında deprem yönetmeliğine uygun yapılmıştır. Yurdun herhangi bir cemaat ile ilgisi bulunmamaktadır. Öğrenciler 12 ay boyunca yurtta konaklayabilirler. Yaz okuluna kalan öğrenciler de bu sebeple gönül rahatlığıyla yurdu seçebilirler.

Yurdun merkezi bir konumunun bulunmasının yanında yaşam alanlarına yakınlığı da yurtta kalacak öğrenciler için bir artıdır. Şüphesiz merak ettiğiniz konuların başında üniversiteye ulaşım gelmektedir. Yurdun bulunduğu yerden tek otobüs veya dolmuş ile kısa sürede üniversiteye ulaşma imkanı bulunmaktadır.
Güven Kız Yurdu
Adres:Yeni Baraj Mahallesi 68051 Sk No:17 Seyhan, Adana
Telefon:0322 401 01 10
Reklam
Apart ve Yurt Rehberi © 2019-2020