Esma Aydın Kız Yurdu
Esma Aydın Kız Yurdu
Esma Aydın Kız Yurdu Nerede ?

Adana Çukurova
Esma Aydın Kız Yurdu Yurt / Apart Türü

Kız Öğrenci Yurdu
Esma Aydın Kız Yurdu Özellik ve İmkanları

Esma Aydın Kız Yurdu, öğrenci semti olarak bilinen Baraj Yolu Duygu Kafe kavşağında bulunmaktadır. Bina 5 kattan oluşmaktadır. Bodrum katta yemekhane, çamaşırhane, bilgisayar odası ve etüt merkezi bulunurken zemin kat idari bölüm olarak tasarlanmıştır. Yurdun 4 katında ise 1,2,3 ve 4 kişilik öğrenci odaları bulunmaktadır. Toplam 40 odada 130 öğrenci kapasitesi bulunmaktadır.

Yurt odalarında bazalı ortopedik yataklar, gardrop, etejer, çalışma masası, mini buzdolabı, LCD televizyon, tuvalet ve banyo bulunmaktadır.

Yurt 24 saat kamera ile kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca 24 saat güvenlik görevlileri de vardiyalı olarak hizmet vermektedir. Yurt binası depreme dayanıklılık şartlarına uygun ve kız öğrenci yurdu bilincinde tasarlanmıştır. Bina içinde ısı ve ses geçirmeyen camlar ve iki asansör bulunmaktadır.

Öğrenciler diledikleri zaman çamaşırhane ve ütü odasını kullanabilirler. Tüm bu anlatılanlar yurt ücretine dahildir. Adana kız yurtları fiyatlarını öğrenmek için telefon bilgilerini kullanarak oda fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Kahvaltıda 10 çeşit açık büfe şeklinde kahvaltılık çıkmaktadır. Akşam yemeğinde ise 3 çeşit öğrencinin günlük alabileceği kaloriye uygun olarak yemek çıkmaktadır. Çukurova Üniversitesine yakın kız yurtları listesinde Esma Aydın Kız yurdunun hemen önünden üniversiteye sabah ve öğleden sonra servis kalkmaktadır.
Esma Aydın Kız Yurdu
Adres:Yenibaraj Mahallesi 68053 Sokak No:6, Adana
Telefon:0322 225 00 67-68
Reklam
Apart ve Yurt Rehberi © 2018-2019